Sıradaki içerik:

Koronavirüs

e
sv

Cildimizi Nasıl Daha Genç ve Diri Tutabiliriz?

avatar

AYG

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hepimizin isteğidir bu … Hepimiz çok daha genç ve güzel görünmek isteriz beğenilmek istemek en temel güdülerden biridir. Ne yazık ki zaman çok hızlı ilerliyor ve bizde yaşlanıyoruz.

Herşeyden önemlisi yaşam biçimimizdir. Nasıl yaşadığımız ,yediğimiz , içtiğimiz ,yaşamımızda sporun olup olmaması çok önem taşır. Sağlıklı beslenen daha çok sebze ve protein ağırlıklı beslenen , iyi uyuyan , bol su içen , spor yapan biri bunları yapmayan birinden çok daha avantajlı durumdadır. Çok sigara içen , alkol tüketen ,uykuları ve yeme düzeni bozuk , daha çok karbonhidrat ve fast food tüketen ve spor yapmayan biri çok daha hızlı yaşlanır . Tabii ki genetik özelliklerimiz de yaşlanmanın hızlanmasında çok değer taşır .

Peki cildimizi çok daha genç ve diri nasıl koruyabiliriz ?

Girişte anlattığım gibi kendimize bakımımız her şeyden önemlidir. Çok şanslıyız ki öyle bir çağda yaşıyoruz ki teknoloji hızla ilerliyor . Dermatoloji de teknolojiden en fazla nasibini alan branşlardan biridir. Çok sayıda işlem yaparak cilt dokumuzu çok daha genç ve diri tutabiliyoruz.  Bunların başında Lazer tedavileri geliyor . 

Hemen dolgular kullanmadan cilt dokunuzu  gençleştirecek  işlemler yaparak tedaviye başlamak ; çok daha gerçek ve doğal gençleşme sağlayacaktır . 

LAZER UYGULAMALARI 

Lazer teknolojilerinde  cildin altına bir uyaran vererek fibroblast denen ve kolajen üreten hücreyi uyarıyoruz. Böylece çok fazla dolgu kullanmadan önce cilt kalitesini arttıran kolajen üreterek ,dokunuzun kendini yenileme ,tamir etme mekanizmasını uyarıyoruz. 

Bu uygulamalar ile sadece cildiniz gençleşmez ; Gözenekleriniz sıkılaşır , lekeleriniz düzelir ,cildinizdeki ton eşitsizlikleri dengelenir. 

Çok daha parlak , diri ve dinamik bir cilt elde edebiliriz .

GENÇLİK AŞISI 

Gençlik Aşısı aslında bir mezoterapi yöntemidir. Çok hasta bunu bir aşı yaptığımızı ve gençleşeceğimizi düşünür.

Gerçekte orta deriye cildimizin ihtyiacı olan ve yaşla beraber azalan hyaluronic asit enjekte ediyoruz. Gençlik Aşısının içinde hyolüranic asit ile birlikte çok sayıda vitaminler , aminoasitler ,proteinler ,kök hücre ekstreleri bulunmaktadır. Yüze uygulandığında gerçekten bizi çok diri , dinamik ve çok daha genç gösteren bir cilt elde edebiliriz. 

SOMON DNA AŞISI 

Somon DNA yüze uygulandığında yoğun kolajen sentezi sağlayan bir yöntemdir. Özellikle Lazer uygulamalarından sonra yapıldığında cildin elastikiyet kaybını düzelten sıkılaştıran  çok daha sıkı görünmesini sağlayan bir yöntemdir .

PRP 

PRP için  bir çeşit kök hücre uygulaması bile diyebiliriz.Kendi kanınızı alarak santrifüj ediyoruz ve santrifüj işlemi sonrasında üstte biriken yoğun protein ve büyüme faktörlerinin olduğu kısmı yüzünüze yada gençleşmek istediğiniz bölgelere  ; boyun , el vs gibi alanlara uyguluyoruz. 

Yukarda bu saydığım işlemler benzeri çok sayıda uygulamalarla ve bu uygulamaların kombinasyonlarını aralıklarla yaptırmak bizi çok daha genç ve diri tutabilir. 

Kendi kendimize yapabileceklerimiz ise çok daha zevkli ve tüm hayatımızı olumlu yönde etkileyen şeylerdir . 

Sağlıklı Beslenmek , iyi uyku , bol su içmek , spor yapmak hem güzelliğinizi hemde tüm hayatınızı iyileştirir ve korur .

Bu haftada herkese güzellikler ve iyilikler diliyorum .

Bir önceki yazımız olan Uyku Apnesi, Koronavirüs Hastalık Riskini Artırıyor başlıklı makalemizde Hastalığı, Neden ve Tedavi hakkında bilgiler verilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.